styczeń 20, 2024

POSITANO - POCZTÓWKA WYBRZEŻA AMALFITAŃSKIEGO

Niemalże każdy zna ten magiczny obrazek - kolorowe domki, kaskadowo wznoszone na stromym wzgórzu, z widokiem na lazurowe wody akwenu Morza Śródziemnego. Gdzieś niedaleko Neapolu, na południu włoskiego buta.

grudzień 30, 2023

MINCA - UKRYTA W DŻUNGLI, WŚRÓD WODOSPADÓW, FARM KAWY I KAKAO

Gdzieś na wysokości pomiędzy 600 a 1500 m npm, w niedalekiej odległości od karaibskiego wybrzeża, ukryła się soczyście zielona i parna Minca, a tuż obok niej siostrzana wioska - Paso del Mango.

listopad 15, 2023

GUAJIRA: 3-DNIOWY OFF-ROAD PO PUSTYNI

Czy wiecie, że Kolumbia ma pustynie (i to niejedną)? My też nie wiedzieliśmy, póki skrupulatnie nie zaczęliśmy organizować sobie podróży po tym niesamowitym kraju Ameryki Południowej.

październik 26, 2023

“MÓJ CATERING” - RECENZJA DIETY PUDEŁKOWEJ

Znajomi, z którymi spotykam się raz na parę miesięcy, widząc mnie zawsze pytają czy jestem przed, w trakcie lub po jakiejś diecie.

październik 20, 2023

PNN TAYRONA - NAJPIĘKNIEJSZY PARK KOLUMBII

Na Karaibach chcieliśmy spędzić jak najwięcej czasu naszych wakacji. Park Tayrona był zatem najważniejszym punktem tych odwiedzin.

październik 12, 2023

KOLUMBIJSKIE KARAIBY

W końcu Karaiby! Po ponad dobie podróży dotarliśmy na miejsce, do ukochanej i tak często wspominanej Tagangi.

wrzesień 28, 2023

BARICHARA - NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO KOLUMBII

Naszą podróż ku Karaibom dzielimy na etapy. Skoro drogi nie ułatwiają szybkich przejazdów, korzystamy na urokach miast kolonialnych Kolumbii.

wrzesień 13, 2023

VILLA DE LEYVA - KOLONIALNE MIASTA KOLUMBII

Opuszczaliśmy Bogotę pełni ekscytacji na nowe kolumbijskie doznania i krajobrazy. Zdawaliśmy sobie sprawę z kiepskiej jakości dróg w tym kraju, więc mimo niewielkich odległości do pokonania w kierunku Karaibów, postanowiliśmy sobie podzielić trasę na parę przystanków.

sierpień 30, 2023

SYCYLIA NA NIEPOGODĘ?

Wydawać by się mogło, że w krajach Morza Śródziemnego mamy gwarantowaną pogodę w ciepłym sezonie. Wybór tygodni wakacyjnych nad Bałtykiem to czysta loteria. Z rocznym czy półrocznym wyprzedzeniem nie mamy pewności, czy będzie padać a może przyjdą wyczekiwane upały.

sierpień 23, 2023

BOGOTA W 2 DNI

Stolica Kolumbii i jej największe miasto liczące ok. 8 mln mieszkańców, to miejsce które (podobno) się kocha lub nienawidzi. Dla nas był to obowiązkowy przystanek, po ok. 15-godzinnej podróży samolotem (z przystankiem we Frankfurcie nad Menem).